Banner Shadow

LIETUVOS PATOLOGŲ DRAUGIJA (LPD)

Tai savarankiška visuomeninė organizacija, vienijanti Lietuvos gydytojus patologus ir kitus specialistus, kurių profesinė arba mokslinė veikla glaudžiai susijusi su patologija.

Patologija – ligų tyrimas ir diagnozavimas, tiriant organizmo skysčius (citologiniai tyrimai), audinius (biopsijos), organus (operacinės medžiagos) ar visą kūną (autopsija).

Gydytojas patologas – medicinos specialistas, tiriantis paciento ląsteles ir audinius, interpretuojantis specialius tyrimus, padedančius nustatyti tikslią ligos diagnozę ir parinkti tinkamą gydymą.

  • About Us Gallery

Draugijai 60 metų

Š.m. sausio 31 d. Druskininkuose įvyko LPD suvažiavimas, kurio metu buvo minimas draugijos jubiliejus, tvirtinama 2013 m. ataskaita, priimti nauji draugijos įstatai bei aptartos su patologija susijusios aktualijos. Minint draugijos 60 metų sukaktį, pranešimus apie patologijos istoriją, dabartį bei ateitį skaitė prof. Dalia Pangonytė ir prof. Arvydas Laurinavičius.

Suvažiavimas aptarė naujausią sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriuo buvo patvirtinti vyriausiųjų specialistų sąrašai jungtinei teismo medicinos ir patologinės anatomijos sričiai. Suvažiavimas, išreiškęs nerimą dėl nemotyvuotų SAM sprendimų ir patologijos ateities, priėmė rezoliuciją